Rohm Semiconductor MCR25JZHJ221
MCR25JZHJ221 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHJ221
Brief Description
RES SMD 220 OHM 5% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHJ221.pdf
Availability of MCR25JZHJ221
QUANTITY
MCR25JZHJ221 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHJ221
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHJ221
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHJ221
Related LinksMCR25J, MCR25JZHJ221 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHJ221 Details Description
Related parts for MCR25JZHJ221
IC VREF SERIES 2.5V SOT23-5 datasheet.pdf
IC D/A CONV 8BIT OCTAL 16-SSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.5KB FLASH 8DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 10V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES 20K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES 620 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
T8344A TERMINATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
RECEIVER IR REM CTRL 5V 38KHZ datasheet.pdf