Vishay/Dale CMF603R5700FKBF
CMF603R5700FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF603R5700FKBF
Brief Description
RES 3.57 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF603R5700FKBF.pdf
Availability of CMF603R5700FKBF
QUANTITY
CMF603R5700FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF603R5700FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF603R5700FKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.57
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF603R5700FKBF
Related LinksCMF603R, CMF603R5700FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF603R5700FKBF Details Description
Related parts for CMF603R5700FKBF
CONN HEADER 10POS 1.25MM SMD AU datasheet.pdf
CONDITIONER SIGNAL ANALOG 0-20MA datasheet.pdf
CAP CER 0.60PF 150V 0605 datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 250V 30A CHASSIS datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 30.1 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
GN SERIES STARTER-KIT datasheet.pdf
CAP ALUM 0.33UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
OSC TCXO 19.2MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf