Rohm Semiconductor MCR25JZHJ333
MCR25JZHJ333 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHJ333
Brief Description
RES SMD 33K OHM 5% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHJ333.pdf
Availability of MCR25JZHJ333
QUANTITY
MCR25JZHJ333 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHJ333
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHJ333
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHJ333
Related LinksMCR25J, MCR25JZHJ333 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHJ333 Details Description
Related parts for MCR25JZHJ333
CONN HEADER 6POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR NCP3521DMR2G datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 78.7 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 20PPM 2X2.5 datasheet.pdf
FIXED IND 910UH 28MA 72 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125" datasheet.pdf