Rohm Semiconductor MCR25JZHJ393
MCR25JZHJ393 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHJ393
Brief Description
RES SMD 39K OHM 5% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHJ393.pdf
Availability of MCR25JZHJ393
QUANTITY
MCR25JZHJ393 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHJ393
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHJ393
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHJ393
Related LinksMCR25J, MCR25JZHJ393 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHJ393 Details Description
Related parts for MCR25JZHJ393
IC POT DGTL 10K SGL 8-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 277K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 102K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 180 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 1W 2010 WIDE datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
750 TB SOCKET OPEN VER datasheet.pdf
IC PLL W/VCO FRACTIONAL-N 40-QFN datasheet.pdf
POE INJECTOR DESKTOP 56V datasheet.pdf