Rohm Semiconductor MCR50JZHF1820
MCR50JZHF1820 picture photo
Mfg. Part Number
MCR50JZHF1820
Brief Description
RES SMD 182 OHM 1% 1/2W 2010
Datasheet Download
MCR50JZHF1820.pdf
Availability of MCR50JZHF1820
QUANTITY
MCR50JZHF1820 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR50JZHF1820
Internal Part NumberEIS-MCR50JZHF1820
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)182
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR50JZHF1820
Related LinksMCR50J, MCR50JZHF1820 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR50JZHF1820 Details Description
Related parts for MCR50JZHF1820
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20TVSOP datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 222MA 4.67 OHM datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER DL 4BIT 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 46.4 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONTACT BLOCK datasheet.pdf
RTW 6NW SLDRNG TIP SET 00.2MM CH datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 88POS datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 15V 2711 datasheet.pdf