Rohm Semiconductor MCR50JZHF3320
MCR50JZHF3320 picture photo
Mfg. Part Number
MCR50JZHF3320
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 332 OHM 1% 1/2W 2010
Datasheet Download
MCR50JZHF3320.pdf
Availability of MCR50JZHF3320
QUANTITY
MCR50JZHF3320 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR50JZHF3320
Internal Part NumberEIS-MCR50JZHF3320
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMCR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR50JZHF3320
Related LinksMCR50J, MCR50JZHF3320 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR50JZHF3320 Details Description
Related parts for MCR50JZHF3320
RES SMD 18.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 3A SMC datasheet.pdf
IC SW CURR LIMIT DUAL 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
FUSE FAST 3.25A 250V MIDGET datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 25V S2H 0201 datasheet.pdf
AM2161-SC9-16 LIMIT SWITCH datasheet.pdf
RES 649 OHM 7W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
SNAP-IN-CLIP datasheet.pdf
CONN SHUR-PLUG 14-16 AWG datasheet.pdf
CAP FILM 0.0027UF 5% 850VDC AXIA datasheet.pdf