Rohm Semiconductor MCR50JZHJ432
MCR50JZHJ432 picture photo
Mfg. Part Number
MCR50JZHJ432
Brief Description
RES SMD 4.3K OHM 5% 1/2W 2010
Datasheet Download
MCR50JZHJ432.pdf
Availability of MCR50JZHJ432
QUANTITY
MCR50JZHJ432 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR50JZHJ432
Internal Part NumberEIS-MCR50JZHJ432
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR50JZHJ432
Related LinksMCR50J, MCR50JZHJ432 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR50JZHJ432 Details Description
Related parts for MCR50JZHJ432
CONN HDR 64POS VERT L-LATCH 10AU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENS 2.5MHZ 10UMAX datasheet.pdf
SNAP LOCK PIN 0.316" NYLON NRTL datasheet.pdf
CAP CER 47PF 630V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN LINE SOURCE CRIMP 1POS datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ3 PG29 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
350 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
HD 38999 73C 73#23 SKT RECP datasheet.pdf
Capacitors TRIMMER 4.5-20PF 100V SMD datasheet.pdf