Vishay/BCcomponents MCS04020C6341FE000
MCS04020C6341FE000 picture photo
Mfg. Part Number
MCS04020C6341FE000
Brief Description
RES SMD 6.34K OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
MCS04020C6341FE000.pdf
Availability of MCS04020C6341FE000
QUANTITY
MCS04020C6341FE000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCS04020C6341FE000
Internal Part NumberEIS-MCS04020C6341FE000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.34k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.015" (0.37mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCS04020C6341FE000
Related LinksMCS04020C, MCS04020C6341FE000 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCS04020C6341FE000 Details Description
Related parts for MCS04020C6341FE000
IC DDR2 SDRAM 1GBIT 5NS 92FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 3A 14VSON datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 120MA 2.8 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWY 7POS VERT GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
JS RELAY 1 FORM A 18V datasheet.pdf