3M MCS2-068-CEE80105-TR30
MCS2-068-CEE80105-TR30 picture photo
Mfg. Part Number
MCS2-068-CEE80105-TR30
Manufacturer
Product Category
Memory Connectors - PC Card Sockets
Brief Description
CONN MCS2-068-CEE80105-TR30 MEM
Datasheet Download
MCS2-068-CEE80105-TR30.pdf
Availability of MCS2-068-CEE80105-TR30
QUANTITY
MCS2-068-CEE80105-TR30 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCS2-068-CEE80105-TR30
Internal Part NumberEIS-MCS2-068-CEE80105-TR30
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Connectors, Interconnects
FamilyMemory Connectors - PC Card Sockets
Series-
Packaging-
Card Type-
Number of Positions-
Connector Type-
Insertion, Removal Method-
Ejector Side-
Mounting Type-
Features-
Height Above Board-
Mounting Feature-
Contact Finish-
Contact Finish Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCS2-068-CEE80105-TR30
Related LinksMCS2-068-CE, MCS2-068-CEE80105-TR30 Datasheet, 3M Distributor
MCS2-068-CEE80105-TR30 Details Description
Related parts for MCS2-068-CEE80105-TR30
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 11A SOP8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES SMD 4.12K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf