Vishay/Sprague T86C156M6R3ESSS
T86C156M6R3ESSS picture photo
Mfg. Part Number
T86C156M6R3ESSS
Brief Description
CAP TANT 15UF 6.3V 20% 2312
Datasheet Download
T86C156M6R3ESSS.pdf
Availability of T86C156M6R3ESSS
QUANTITY
T86C156M6R3ESSS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86C156M6R3ESSS
Internal Part NumberEIS-T86C156M6R3ESSS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.8 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86C156M6R3ESSS
Related LinksT86C156, T86C156M6R3ESSS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86C156M6R3ESSS Details Description
Related parts for T86C156M6R3ESSS
CAP CER 120PF 1KV SL/GP RADIAL datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 200V X7R 1812 datasheet.pdf
IC QUAD 8-BIT SERIAL D/A 16-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 4.3UH 390MA 2.4 OHM datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
RELAY AUTOMOTIVE SPDTX2 20A 12V datasheet.pdf