Vishay/BCcomponents MCT06030D2213BP100
MCT06030D2213BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCT06030D2213BP100
Brief Description
RES SMD 221K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
MCT06030D2213BP100.pdf
Availability of MCT06030D2213BP100
QUANTITY
MCT06030D2213BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCT06030D2213BP100
Internal Part NumberEIS-MCT06030D2213BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCT06030D2213BP100
Related LinksMCT06030D, MCT06030D2213BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCT06030D2213BP100 Details Description
Related parts for MCT06030D2213BP100
MIRROR INSP STAINLESS 26MM #6 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 1KB FLASH 14DIP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Discrete or Ribbon Cable datasheet.pdf
HOLDER BATT SMD CR2032 datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
REPAIR KIT datasheet.pdf
RES 14.7K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 1.5A (Switch) Backlight 9-DSBGA (1.2x1.3) datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
5600UF 63V 30X35MM 105C 5000H datasheet.pdf