Vishay/BCcomponents MCT06030D3303BP500
MCT06030D3303BP500 picture photo
Mfg. Part Number
MCT06030D3303BP500
Brief Description
RES SMD 330K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
MCT06030D3303BP500.pdf
Availability of MCT06030D3303BP500
QUANTITY
MCT06030D3303BP500 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCT06030D3303BP500
Internal Part NumberEIS-MCT06030D3303BP500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCT06030D3303BP500
Related LinksMCT06030D, MCT06030D3303BP500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCT06030D3303BP500 Details Description
Related parts for MCT06030D3303BP500
CONN RCPT AUDIO 5POS MALE PNL MT datasheet.pdf
THERMOSTAT 105 DEG C NC 2SIP datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 38POS R/A datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeB 4 Position Panel Mount, Bulkhead datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR SPI 22-SON datasheet.pdf
BACKPLANE 3UX21SLOT POWER BUGS datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 2POS 7.50MM NAT datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 195MA 4 OHM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 33 NF 5% 100VDC datasheet.pdf