Vishay/BCcomponents MCT06030D4320BP100
MCT06030D4320BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCT06030D4320BP100
Brief Description
RES SMD 432 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
MCT06030D4320BP100.pdf
Availability of MCT06030D4320BP100
QUANTITY
MCT06030D4320BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCT06030D4320BP100
Internal Part NumberEIS-MCT06030D4320BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCT06030D4320BP100
Related LinksMCT06030D, MCT06030D4320BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCT06030D4320BP100 Details Description
Related parts for MCT06030D4320BP100
TVS DIODE 60VWM 102.17VC AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 3A TO263 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 0.8V SOT23-3 datasheet.pdf
78K0 KF2 UPD78F0547 EVAL BOARD datasheet.pdf
FUSE CLIP datasheet.pdf
IC CML LIMITING AMP 16MLF datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 15K OHM 10SIP datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
22000UF 200V 76X220MM 105C 5000H datasheet.pdf