Vishay/BCcomponents MCT06030D8660BP100
MCT06030D8660BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCT06030D8660BP100
Brief Description
RES SMD 866 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
MCT06030D8660BP100.pdf
Availability of MCT06030D8660BP100
QUANTITY
MCT06030D8660BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCT06030D8660BP100
Internal Part NumberEIS-MCT06030D8660BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)866
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCT06030D8660BP100
Related LinksMCT06030D, MCT06030D8660BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCT06030D8660BP100 Details Description
Related parts for MCT06030D8660BP100
CONN HOUSING TAB 16POS DUAL PANL datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN HEADER 98POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.5A SOT223-5 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 230VAC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf