Vishay/Beyschlag MCT0603MD2321BP100
MCT0603MD2321BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCT0603MD2321BP100
Brief Description
RES SMD 2.32K OHM 0.1% 1/8W 0603
Datasheet Download
MCT0603MD2321BP100.pdf
Availability of MCT0603MD2321BP100
QUANTITY
MCT0603MD2321BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCT0603MD2321BP100
Internal Part NumberEIS-MCT0603MD2321BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMCT 0603 - Precision
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCT0603MD2321BP100
Related LinksMCT0603MD, MCT0603MD2321BP100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MCT0603MD2321BP100 Details Description
Related parts for MCT0603MD2321BP100
VARISTOR 18.7V 1KA DISC 14MM datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.15A 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH TURQ SPDT HINGE SILV QC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 3.5MM datasheet.pdf
TVS DIODE 120VWM 193VC AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1A TO252-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
RES 280 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
PLUG ASSY,SZ 3,5C5,COAX,NM datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf