Vishay/Beyschlag MCT0603MD3322BP100
MCT0603MD3322BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCT0603MD3322BP100
Brief Description
RES SMD 33.2K OHM 0.1% 1/8W 0603
Datasheet Download
MCT0603MD3322BP100.pdf
Availability of MCT0603MD3322BP100
QUANTITY
MCT0603MD3322BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCT0603MD3322BP100
Internal Part NumberEIS-MCT0603MD3322BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMC AT Thin Film Chip Resistor
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCT0603MD3322BP100
Related LinksMCT0603MD, MCT0603MD3322BP100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MCT0603MD3322BP100 Details Description
Related parts for MCT0603MD3322BP100
RES SMD 1.58K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRANS NPN 12V 0.5A SOT-416 datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 1W DO41 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS FEMALE CIRCULAR datasheet.pdf
TERM RING TONGUE 22-16AWG #1/4 datasheet.pdf
PANEL FRONT DIN EJECT 3U X 8HP datasheet.pdf
17P MTA100 CONN ASSY POL RIB datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 1.6A 250VAC RAD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN datasheet.pdf
RES 475K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf