Vishay/BCcomponents MCU08050D1472BP100
MCU08050D1472BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCU08050D1472BP100
Brief Description
RES SMD 14.7K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCU08050D1472BP100.pdf
Availability of MCU08050D1472BP100
QUANTITY
MCU08050D1472BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCU08050D1472BP100
Internal Part NumberEIS-MCU08050D1472BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCU08050D1472BP100
Related LinksMCU08050D, MCU08050D1472BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCU08050D1472BP100 Details Description
Related parts for MCU08050D1472BP100
IC FPGA 488 I/O 672FBGA datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 110V datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI M20-1.5 6G 4.5V datasheet.pdf
IC REG BOOST 5V 1A SYNC SOT23-6 datasheet.pdf
END COVER GRAY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf
RES 511K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.12K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CONN HEADER 68POS SMT GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 8.2MH 59MA 48 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf