Vishay/BCcomponents MCU08050D1504BP100
MCU08050D1504BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCU08050D1504BP100
Brief Description
RES SMD 1.5M OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCU08050D1504BP100.pdf
Availability of MCU08050D1504BP100
QUANTITY
MCU08050D1504BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCU08050D1504BP100
Internal Part NumberEIS-MCU08050D1504BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5M
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCU08050D1504BP100
Related LinksMCU08050D, MCU08050D1504BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCU08050D1504BP100 Details Description
Related parts for MCU08050D1504BP100
CONN SOCKET 100POS 1.27MM (4PCS) datasheet.pdf
CAP CER 820PF 1.5KV X7R 1812 datasheet.pdf
OSC VCXO 74.52MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
LED RED CLEAR 1208 R/A SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 220V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 0.36 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
2 CKT. MF SR. HEADER W/ MFBL datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 100V X7S 0805 datasheet.pdf
A5 POWER SUPPLY CONN 200V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125" datasheet.pdf
150UF 40V 10X18MM 125C 4000H datasheet.pdf