Xilinx PZ5128IS10BB2-T
PZ5128IS10BB2-T picture photo
Mfg. Part Number
PZ5128IS10BB2-T
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
EE PLD, 12ns, CMOS, PQFP160 IC
Datasheet Download
PZ5128IS10BB2-T.pdf
Availability of PZ5128IS10BB2-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PZ5128IS10BB2-T Order Process
Ship out your order
Specifications of PZ5128IS10BB2-T
Internal Part NumberEIS-PZ5128IS10BB2-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship PZ5128IS10BB2-T today
SeriesPZ5128IS
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals160
TechnologyCMOS
Feature2 DEDICATED INPUTS, 96 I/O
Package CodeQFP
Package ShapeSQUARE
Package StyleFLATPACK Meter
Surface MountYES
Width28 mm
Length28 mm
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)-
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternates-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for PZ5128IS10BB2-T
Alternative Part (Replacement)EIS-PZ5128IS10BB2-T
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksPZ5128I, PZ5128IS10BB2-T Datasheet, Xilinx Distributor
PZ5128IS10BB2-T Details Description
Related parts for PZ5128IS10BB2-T
O'SCOPE 30MHZ DUAL TRACE datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 7.5MM datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 55POS datasheet.pdf
THERMOELECTRIC ASSY AIR-AIR 11.3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
I-TRAC PWR 7R W/RT HDN PLUG RA datasheet.pdf
CONN HOUSING 26POS 2.54MM DUAL datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf