Vishay/BCcomponents MCU08050D2032BP500
MCU08050D2032BP500 picture photo
Mfg. Part Number
MCU08050D2032BP500
Brief Description
RES SMD 20.3K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCU08050D2032BP500.pdf
Availability of MCU08050D2032BP500
QUANTITY
MCU08050D2032BP500 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCU08050D2032BP500
Internal Part NumberEIS-MCU08050D2032BP500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCU08050D2032BP500
Related LinksMCU08050D, MCU08050D2032BP500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCU08050D2032BP500 Details Description
Related parts for MCU08050D2032BP500
VARISTOR 200V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
RES SMD 22.1KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
FUSE PTC RESETTABLE SMD 0805 datasheet.pdf
POT 1K OHM 1W CERMET LINEAR datasheet.pdf
RES 2.75K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
PREM BLEND&FINISH BRUSH 5A VFN datasheet.pdf
FACEPLATE DBL GANG 2PORT IVORY datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES 15 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf