Vishay/BCcomponents MCU08050D3162BP100
MCU08050D3162BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCU08050D3162BP100
Brief Description
RES SMD 31.6K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCU08050D3162BP100.pdf
Availability of MCU08050D3162BP100
QUANTITY
MCU08050D3162BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCU08050D3162BP100
Internal Part NumberEIS-MCU08050D3162BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)31.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCU08050D3162BP100
Related LinksMCU08050D, MCU08050D3162BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCU08050D3162BP100 Details Description
Related parts for MCU08050D3162BP100
IC REG MULT CONFIG INV ADJ DDPAK datasheet.pdf
TRANS NPN 10V 2A TO-92L datasheet.pdf
FUSE AUTO 3A 125VDC BLADE MINI datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
NGFF CARD EDGE 67 POS 4.2H datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 78 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156" datasheet.pdf