Vishay/BCcomponents MCU08050D3922BP100
MCU08050D3922BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCU08050D3922BP100
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 39.2K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCU08050D3922BP100.pdf
Availability of MCU08050D3922BP100
QUANTITY
MCU08050D3922BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCU08050D3922BP100
Internal Part NumberEIS-MCU08050D3922BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMCU 0805 - Precision
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCU08050D3922BP100
Related LinksMCU08050D, MCU08050D3922BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCU08050D3922BP100 Details Description
Related parts for MCU08050D3922BP100
IC INVERTER DUAL 8-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANS 4-MINI-FLAT datasheet.pdf
DSUB MALE SCREW LOCK datasheet.pdf
CABLE RF SMA-MMCX 6" datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 4POS 5.00MM PCB datasheet.pdf
IC DAC 12BIT SPI/SRL 8MSOP datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS7A8101-093 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP12T datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 30W datasheet.pdf