Vishay/BCcomponents MCU08050D4321BP100
MCU08050D4321BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCU08050D4321BP100
Brief Description
RES SMD 4.32K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCU08050D4321BP100.pdf
Availability of MCU08050D4321BP100
QUANTITY
MCU08050D4321BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCU08050D4321BP100
Internal Part NumberEIS-MCU08050D4321BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCU08050D4321BP100
Related LinksMCU08050D, MCU08050D4321BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCU08050D4321BP100 Details Description
Related parts for MCU08050D4321BP100
RES SMD 787 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 249K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
MODULE BLUETOOTH W/ANT CLASS1 datasheet.pdf
IC PCI SW 6LANE 6PORT 324-FCBGA datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW MINI3 datasheet.pdf
CONV DC/DC 8W 48VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
RES 174K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 12COND 22AWG 500' datasheet.pdf
RES 250 OHM 10W 0.05% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.07 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf