Vishay/BCcomponents MCU08050D4532BP100
MCU08050D4532BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCU08050D4532BP100
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 45.3K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCU08050D4532BP100.pdf
Availability of MCU08050D4532BP100
QUANTITY
MCU08050D4532BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCU08050D4532BP100
Internal Part NumberEIS-MCU08050D4532BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMCU 0805 - Precision
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)45.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCU08050D4532BP100
Related LinksMCU08050D, MCU08050D4532BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCU08050D4532BP100 Details Description
Related parts for MCU08050D4532BP100
CAP CER 4.7UF 10V X5R RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 48POS DUAL .05" T/H datasheet.pdf
CONN CONTACT MINI COAX PIN datasheet.pdf
CONN RECPT 41POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR OCT 1% 24TQFN datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 500MA 240VAC 32VDC datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf