Vishay/BCcomponents MCU08050D4532BP100
MCU08050D4532BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCU08050D4532BP100
Brief Description
RES SMD 45.3K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCU08050D4532BP100.pdf
Availability of MCU08050D4532BP100
QUANTITY
MCU08050D4532BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCU08050D4532BP100
Internal Part NumberEIS-MCU08050D4532BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)45.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCU08050D4532BP100
Related LinksMCU08050D, MCU08050D4532BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCU08050D4532BP100 Details Description
Related parts for MCU08050D4532BP100
IC REG BOOST 5V 0.75A 8DIP datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .064"D .075"L datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND TILE ARROW datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 70NS 48TFBGA datasheet.pdf
RES 26.1 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
POS BATT CONTACT CELL STEEL datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
THERMOSTAT 90 DEG NO TO-220 datasheet.pdf
FLOWGRID OPEN STYLE 310MM datasheet.pdf
CAP FILM 13NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf