Vishay/BCcomponents MCU08050D8450BP100
MCU08050D8450BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCU08050D8450BP100
Brief Description
RES SMD 845 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCU08050D8450BP100.pdf
Availability of MCU08050D8450BP100
QUANTITY
MCU08050D8450BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCU08050D8450BP100
Internal Part NumberEIS-MCU08050D8450BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)845
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCU08050D8450BP100
Related LinksMCU08050D, MCU08050D8450BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCU08050D8450BP100 Details Description
Related parts for MCU08050D8450BP100
TERMINAL BLOCK 5.08MM 2POS PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 72POS 0.156 datasheet.pdf
SHLD 8MM SMART BOX datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP12T SOLDER NONSH datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 700MA 190 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
F39-HJ1195 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS PIN datasheet.pdf
anyCAP⑩ 100 mA Low Dropout Linear Regulator IC datasheet.pdf