Vishay/BCcomponents MCU08050D9099BP100
MCU08050D9099BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCU08050D9099BP100
Brief Description
RES SMD 90.9 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCU08050D9099BP100.pdf
Availability of MCU08050D9099BP100
QUANTITY
MCU08050D9099BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCU08050D9099BP100
Internal Part NumberEIS-MCU08050D9099BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)90.9
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCU08050D9099BP100
Related LinksMCU08050D, MCU08050D9099BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCU08050D9099BP100 Details Description
Related parts for MCU08050D9099BP100
IC DRIVER BRIDGE 3-PHASE 28-SOIC datasheet.pdf
CONN SOCKET 26-30AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
IC GATE OR/NOR QUAD ECL 16SOEIAJ datasheet.pdf
IC ASYNCH 2048X9 35NS 32-PLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS IDC STR T/H AU datasheet.pdf
RES CHAS MNT 18.7K OHM 1% 30W datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 76 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES 88.38K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
IC CLK GEN I2C BUS PROG 24QFN datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf