Vishay/BCcomponents MCU08050D9531BP500
MCU08050D9531BP500 picture photo
Mfg. Part Number
MCU08050D9531BP500
Brief Description
RES SMD 9.53K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCU08050D9531BP500.pdf
Availability of MCU08050D9531BP500
QUANTITY
MCU08050D9531BP500 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCU08050D9531BP500
Internal Part NumberEIS-MCU08050D9531BP500
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMC AT Thin Film Chip Resistor
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.53k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCU08050D9531BP500
Related LinksMCU08050D, MCU08050D9531BP500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCU08050D9531BP500 Details Description
Related parts for MCU08050D9531BP500
CONN FERRULE 16AWG RED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CON PWR JCK 2.0 X 6.3MM datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DCON,15P,SNPB datasheet.pdf
RJ45 STACKED LED 8 PORT datasheet.pdf
CONN HDR datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 330VAC AXIAL datasheet.pdf