Vishay/Beyschlag MCW0406MD1302BP100
MCW0406MD1302BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCW0406MD1302BP100
Brief Description
RES SMD 13K OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
MCW0406MD1302BP100.pdf
Availability of MCW0406MD1302BP100
QUANTITY
MCW0406MD1302BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCW0406MD1302BP100
Internal Part NumberEIS-MCW0406MD1302BP100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCW0406MD1302BP100
Related LinksMCW0406MD, MCW0406MD1302BP100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MCW0406MD1302BP100 Details Description
Related parts for MCW0406MD1302BP100
RES 7.5 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC DAC 8-BIT 125MSPS 28-SOIC datasheet.pdf
MOSFET P-CH 200V 11A TO-220 datasheet.pdf
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMB datasheet.pdf
DSUB 37 F CRIMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
SWITCH OPTIC MU 1X2 1310/1550NM datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
MARKER CARD FOR 120 TERM BLOCKS datasheet.pdf
ELECTRONIC HOUSING PCB INSERTION datasheet.pdf
BG STSHLD MTL-IN 15''X18'' 100EA datasheet.pdf
CAP CER 30PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf