Vishay/Beyschlag MCW0406MD2212BP100
MCW0406MD2212BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCW0406MD2212BP100
Brief Description
RES SMD 22.1K OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
MCW0406MD2212BP100.pdf
Availability of MCW0406MD2212BP100
QUANTITY
MCW0406MD2212BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCW0406MD2212BP100
Internal Part NumberEIS-MCW0406MD2212BP100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCW0406MD2212BP100
Related LinksMCW0406MD, MCW0406MD2212BP100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MCW0406MD2212BP100 Details Description
Related parts for MCW0406MD2212BP100
IC REG MULT CONFIG INV ADJ 8DIP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 100MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
RES SMD 34.8K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RACK 19" FOR THRBP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
REFLECTOR 111MM RND CITIZEN WIDE datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf