Vishay/Beyschlag MCW0406MD2262BP100
MCW0406MD2262BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCW0406MD2262BP100
Brief Description
RES SMD 22.6K OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
MCW0406MD2262BP100.pdf
Availability of MCW0406MD2262BP100
QUANTITY
MCW0406MD2262BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCW0406MD2262BP100
Internal Part NumberEIS-MCW0406MD2262BP100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCW0406MD2262BP100
Related LinksMCW0406MD, MCW0406MD2262BP100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MCW0406MD2262BP100 Details Description
Related parts for MCW0406MD2262BP100
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 6.69"L X 4.42"W datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 12UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
ROUND SPACER M2.5 NYLON 1/8" datasheet.pdf
CAP POLYMER 180UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100BGA datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf