Cantherm MF72-015D15
MF72-015D15 picture photo
Mfg. Part Number
MF72-015D15
Brief Description
ICL 15 OHM 20% 4A 17.5MM
Datasheet Download
MF72-015D15.pdf
Availability of MF72-015D15
QUANTITY
MF72-015D15 Order Process
Ship out your order
Specifications of MF72-015D15
Internal Part NumberEIS-MF72-015D15
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
PackagingBulk
R @ 25°C15 Ohm
Tolerance±20%
Current - Steady State Max4A
R @ Current0.268 Ohm
Diameter0.689" (17.5mm)
Approvals-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MF72-015D15
Related LinksMF72-, MF72-015D15 Datasheet, Cantherm Distributor
MF72-015D15 Details Description
Related parts for MF72-015D15
RES METAL OX 2W 56K OHM 5% AXL datasheet.pdf
BOX ABS ALMOND 4.38"L X 3.25"W datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 18SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS R/A SMD TIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.27 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 24VOUT 100W datasheet.pdf