Vishay/Beyschlag MCW0406MD3090BP100
MCW0406MD3090BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCW0406MD3090BP100
Brief Description
RES SMD 309 OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
MCW0406MD3090BP100.pdf
Availability of MCW0406MD3090BP100
QUANTITY
MCW0406MD3090BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCW0406MD3090BP100
Internal Part NumberEIS-MCW0406MD3090BP100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)309
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCW0406MD3090BP100
Related LinksMCW0406MD, MCW0406MD3090BP100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MCW0406MD3090BP100 Details Description
Related parts for MCW0406MD3090BP100
IC RELAY PHOTOVO 200V 150MA 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 5% 15V AXIAL datasheet.pdf
VHDM BP 8 ROW SHLD END 10 COL datasheet.pdf
OSC XO 66.666666MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
TXRX ESD 3.3V RS-485/422 8-SOIC datasheet.pdf
LED WARM WHITE 2700K 80CRI 2SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 120V datasheet.pdf