Vishay/Beyschlag MCW0406MD3091BP100
MCW0406MD3091BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCW0406MD3091BP100
Brief Description
RES SMD 3.09K OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
MCW0406MD3091BP100.pdf
Availability of MCW0406MD3091BP100
QUANTITY
MCW0406MD3091BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCW0406MD3091BP100
Internal Part NumberEIS-MCW0406MD3091BP100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.09k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCW0406MD3091BP100
Related LinksMCW0406MD, MCW0406MD3091BP100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MCW0406MD3091BP100 Details Description
Related parts for MCW0406MD3091BP100
BATTERY LITHIUM 3.6V 1/2 AA datasheet.pdf
IC SCHMT TRIG BUFF/DVR 8B 20SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TWEEZER FLAT 3.54" datasheet.pdf
RES SMD 442 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
ENCODER OPTICAL 24POS 4" CBL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
SCR 800V 35A TO48 datasheet.pdf
RES SMD 4.64K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 43PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf