Vishay/Beyschlag MCW0406MD3092BP100
MCW0406MD3092BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCW0406MD3092BP100
Brief Description
RES SMD 30.9K OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
MCW0406MD3092BP100.pdf
Availability of MCW0406MD3092BP100
QUANTITY
MCW0406MD3092BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCW0406MD3092BP100
Internal Part NumberEIS-MCW0406MD3092BP100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCW0406MD3092BP100
Related LinksMCW0406MD, MCW0406MD3092BP100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MCW0406MD3092BP100 Details Description
Related parts for MCW0406MD3092BP100
IC REG SWTCHD CAP INV ADJ 8SOIC datasheet.pdf
CORD PATCH MINI CLIP 60" ORANGE datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
MODULE D-SUB FEMALE 9POS CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 294 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 1120 I/O 1760FBGA datasheet.pdf
CONN HDR 12POS PLUG datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf
RES SMD 909 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf