Vishay/Beyschlag MCW0406MD3320BP100
MCW0406MD3320BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCW0406MD3320BP100
Brief Description
RES SMD 332 OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
MCW0406MD3320BP100.pdf
Availability of MCW0406MD3320BP100
QUANTITY
MCW0406MD3320BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCW0406MD3320BP100
Internal Part NumberEIS-MCW0406MD3320BP100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCW0406MD3320BP100
Related LinksMCW0406MD, MCW0406MD3320BP100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MCW0406MD3320BP100 Details Description
Related parts for MCW0406MD3320BP100
Crystal 60.0000MHz 50ppm 18pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 2.60mm pitch datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 15NS 32SOJ datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 18-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
CA 62.5 SC DUP-MTRJ OR SECURE datasheet.pdf
OSC XO 50.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.171" NYLON 3.94MM datasheet.pdf