Vishay/Beyschlag MCW0406MD3901BP100
MCW0406MD3901BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCW0406MD3901BP100
Brief Description
RES SMD 3.9K OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
MCW0406MD3901BP100.pdf
Availability of MCW0406MD3901BP100
QUANTITY
MCW0406MD3901BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCW0406MD3901BP100
Internal Part NumberEIS-MCW0406MD3901BP100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCW0406MD3901BP100
Related LinksMCW0406MD, MCW0406MD3901BP100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MCW0406MD3901BP100 Details Description
Related parts for MCW0406MD3901BP100
RES ARRAY 5 RES 82K OHM 6SIP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf