Vishay/Beyschlag MCW0406MD4300BP100
MCW0406MD4300BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCW0406MD4300BP100
Brief Description
RES SMD 430 OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
MCW0406MD4300BP100.pdf
Availability of MCW0406MD4300BP100
QUANTITY
MCW0406MD4300BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCW0406MD4300BP100
Internal Part NumberEIS-MCW0406MD4300BP100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCW0406MD4300BP100
Related LinksMCW0406MD, MCW0406MD4300BP100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MCW0406MD4300BP100 Details Description
Related parts for MCW0406MD4300BP100
IDC CABLE - HSR34H/AE34G/HPL34H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC REG LDO -15V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
IC DAC SERIAL 10BIT 1CH SOT23-6 datasheet.pdf
LED DRAGON PLUS RED 625NM SMD datasheet.pdf
Connector Socket 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 480MA 900 MOHM datasheet.pdf
RES 2.0667K OHM 0.3W 0.02% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.2A 6VFDFPN datasheet.pdf
CRIMP TOOL 620175 W/ 620365 6203 datasheet.pdf