Vishay/Beyschlag MCW0406MD4301BP100
MCW0406MD4301BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCW0406MD4301BP100
Brief Description
RES SMD 4.3K OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
MCW0406MD4301BP100.pdf
Availability of MCW0406MD4301BP100
QUANTITY
MCW0406MD4301BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCW0406MD4301BP100
Internal Part NumberEIS-MCW0406MD4301BP100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCW0406MD4301BP100
Related LinksMCW0406MD, MCW0406MD4301BP100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MCW0406MD4301BP100 Details Description
Related parts for MCW0406MD4301BP100
SWITCH DIP ROTARY HEX RT ANG PC datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
DC REACTOR 0.4 KW 200V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 34.8K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 298 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf