Vishay/Beyschlag MCW0406MD5232BP100
MCW0406MD5232BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCW0406MD5232BP100
Brief Description
RES SMD 52.3K OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
MCW0406MD5232BP100.pdf
Availability of MCW0406MD5232BP100
QUANTITY
MCW0406MD5232BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCW0406MD5232BP100
Internal Part NumberEIS-MCW0406MD5232BP100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)52.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCW0406MD5232BP100
Related LinksMCW0406MD, MCW0406MD5232BP100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MCW0406MD5232BP100 Details Description
Related parts for MCW0406MD5232BP100
CONN RECEPT PIN .015-.020" .140" datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS W/OUT FLANGE datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 1K OHM 9SIP datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 3.8A 32.5 MOHM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 7MHZ 8VSSOP datasheet.pdf
IC OPAMP AUDIO 80MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
RES 1.15 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CAP CER 3PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
PT FO 2.0MM OFNR SM LC SC YEL datasheet.pdf