Vishay/Beyschlag MCW0406MD8870BP100
MCW0406MD8870BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCW0406MD8870BP100
Brief Description
RES SMD 887 OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
MCW0406MD8870BP100.pdf
Availability of MCW0406MD8870BP100
QUANTITY
MCW0406MD8870BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCW0406MD8870BP100
Internal Part NumberEIS-MCW0406MD8870BP100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)887
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCW0406MD8870BP100
Related LinksMCW0406MD, MCW0406MD8870BP100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MCW0406MD8870BP100 Details Description
Related parts for MCW0406MD8870BP100
IC SDRAM 512MBIT 133MHZ 54TSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 84POS DUAL 1MM SMD datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 1.5MSPS 12-TQFN datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC USB PWR CTRLR DUAL 8DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.12UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 18-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
DC-DC 3W 2:1 INPUT DIP24 DUAL datasheet.pdf