Vishay/Beyschlag MCW0406MD9100BP100
MCW0406MD9100BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCW0406MD9100BP100
Brief Description
RES SMD 910 OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
MCW0406MD9100BP100.pdf
Availability of MCW0406MD9100BP100
QUANTITY
MCW0406MD9100BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCW0406MD9100BP100
Internal Part NumberEIS-MCW0406MD9100BP100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCW0406MD9100BP100
Related LinksMCW0406MD, MCW0406MD9100BP100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MCW0406MD9100BP100 Details Description
Related parts for MCW0406MD9100BP100
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.8A TO-92 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.048V SOT23 datasheet.pdf