Vishay/Beyschlag MCW0406MD9101BP100
MCW0406MD9101BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCW0406MD9101BP100
Brief Description
RES SMD 9.1K OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
MCW0406MD9101BP100.pdf
Availability of MCW0406MD9101BP100
QUANTITY
MCW0406MD9101BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCW0406MD9101BP100
Internal Part NumberEIS-MCW0406MD9101BP100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCW0406MD9101BP100
Related LinksMCW0406MD, MCW0406MD9101BP100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MCW0406MD9101BP100 Details Description
Related parts for MCW0406MD9101BP100
FUSE HOLDER CART 32V 9A IN LINE datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.6V 0.3A 8DFN datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT SOT23-6 datasheet.pdf
4' 4/10 SRDT BLACK DRYER 30AMP datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.160" 5MM 3LD datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 20V 3.4A DFN3X2 datasheet.pdf
RES 86.6K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 0.215 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT PIN SOLDR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf