Vishay/Beyschlag MCW0406MD9532BP100
MCW0406MD9532BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCW0406MD9532BP100
Brief Description
RES SMD 95.3K OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
MCW0406MD9532BP100.pdf
Availability of MCW0406MD9532BP100
QUANTITY
MCW0406MD9532BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCW0406MD9532BP100
Internal Part NumberEIS-MCW0406MD9532BP100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)95.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCW0406MD9532BP100
Related LinksMCW0406MD, MCW0406MD9532BP100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MCW0406MD9532BP100 Details Description
Related parts for MCW0406MD9532BP100
IC AMP AUDIO 18W HIFI PENTAWATT5 datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX TRIPLE 1X2 20SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 125V datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
MINI TEST CONN RED NONMAGNETIC datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
WGK 10 SW datasheet.pdf
IC OSC VCXO 130MHZ 6-CLCC datasheet.pdf