TDK Corporation MCZ1210AD221
MCZ1210AD221 picture photo
Mfg. Part Number
MCZ1210AD221
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
FERRITE CHIP ARRAY 220 OHM 0504
Datasheet Download
MCZ1210AD221.pdf
Availability of MCZ1210AD221
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MCZ1210AD221 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCZ1210AD221
Internal Part NumberEIS-MCZ1210AD221
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesMCZ
PackagingTape & Reel (TR)
Filter TypeSignal Line
Number of Lines2
Inductance-
Current350mA
DC Resistance (DCR)300 mOhm
Impedance220 Ohm
Operating Temperature-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm)
Height (Max)0.023" (0.60mm)
Package / Case0504 (1210 Metric), 4 Lead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCZ1210AD221
Related LinksMCZ121, MCZ1210AD221 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MCZ1210AD221 Details Description
Related parts for MCZ1210AD221
EVAL KIT FOR MAX6660 datasheet.pdf
IC QUAD NAND R/S LATCH 16-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
Crystal 15.0000MHz 30ppm Series 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
RES SMD 680K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CRYSTAL 32.00 MHZ 16.0PF SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS datasheet.pdf