TDK Corporation MCZ1210AH301L2
MCZ1210AH301L2 picture photo
Mfg. Part Number
MCZ1210AH301L2
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE COMM MODE 300 OHM SMD
Datasheet Download
MCZ1210AH301L2.pdf
Availability of MCZ1210AH301L2
QUANTITY
MCZ1210AH301L2 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCZ1210AH301L2
Internal Part NumberEIS-MCZ1210AH301L2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other DrawingsMCZ1210AH Series Footprint
MCZ1210AH Series Circuit
Standard Package1
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesMCZ-AH
Packaging*
Filter TypeSignal Line
Number of Lines2
Inductance-
Current100mA
DC Resistance (DCR)4.5 Ohm
Impedance300 Ohm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm)
Height (Max)0.023" (0.60mm)
Package / Case0504 (1210 Metric), 4 Lead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCZ1210AH301L2
Related LinksMCZ1210, MCZ1210AH301L2 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MCZ1210AH301L2 Details Description
Related parts for MCZ1210AH301L2
REGULATOR 15.0V 1A SMD VT-HT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 110V datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.15A 8SOIC datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 28V WHITE datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 324 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SHIELDED CABLE DVI-D M/M 75' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125" datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 58.1VC AXIAL datasheet.pdf
150UF 100V 10X20 datasheet.pdf