TDK Corporation MCZ2010CH240L4T
MCZ2010CH240L4T picture photo
Mfg. Part Number
MCZ2010CH240L4T
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE COMMON MODE 24 OHM SMD
Datasheet Download
MCZ2010CH240L4T.pdf
Availability of MCZ2010CH240L4T
QUANTITY
MCZ2010CH240L4T Order Process
Ship out your order
Specifications of MCZ2010CH240L4T
Internal Part NumberEIS-MCZ2010CH240L4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesMCZ-CH
PackagingTape & Reel (TR)
Filter TypeData, Signal Line
Number of Lines4
Inductance-
Current100mA
DC Resistance (DCR)1 Ohm Max
Impedance24 Ohm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height (Max)0.024" (0.60mm)
Package / Case0804 (2010 Metric), 8 Lead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCZ2010CH240L4T
Related LinksMCZ2010, MCZ2010CH240L4T Datasheet, TDK Corporation Distributor
MCZ2010CH240L4T Details Description
Related parts for MCZ2010CH240L4T
HOOK-UP STRND 24AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC REGIST BUFF 14BIT DDR 48TSSOP datasheet.pdf
IC CTLR SMPS PS SW MODE 14SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 16A TSDSON-8 datasheet.pdf
FIXED IND 3.9MH 430MA 2.75 OHM datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 66POS STRGHT SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 106/33C4 ARINC 404 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 5A 800V TO-220FP datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf