AVX Corporation MD011A150JAB
MD011A150JAB picture photo
Mfg. Part Number
MD011A150JAB
Brief Description
CAP CER 15PF 100V NP0 2-DIP
Datasheet Download
MD011A150JAB.pdf
Availability of MD011A150JAB
QUANTITY
MD011A150JAB Order Process
Ship out your order
Specifications of MD011A150JAB
Internal Part NumberEIS-MD011A150JAB
PackagingBulk
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2-DIP
Size / Dimension0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.175" (4.45mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.325" (8.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MD011A150JAB
Related LinksMD011A, MD011A150JAB Datasheet, AVX Corporation Distributor
MD011A150JAB Details Description
Related parts for MD011A150JAB
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 15W datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 9POS GOLD datasheet.pdf
IC DUAL DIFF LINE RCVR 8SO datasheet.pdf
RES METAL OX 3W 91K OHM 5% AXL datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 3.57K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
RES SMD 2.32KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 11PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf