AVX Corporation MD015C223JAB
MD015C223JAB picture photo
Mfg. Part Number
MD015C223JAB
Brief Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R 2-DIP
Datasheet Download
MD015C223JAB.pdf
Availability of MD015C223JAB
QUANTITY
MD015C223JAB Order Process
Ship out your order
Specifications of MD015C223JAB
Internal Part NumberEIS-MD015C223JAB
PackagingBulk
Capacitance0.022µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2-DIP
Size / Dimension0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.175" (4.45mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.325" (8.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MD015C223JAB
Related LinksMD015C, MD015C223JAB Datasheet, AVX Corporation Distributor
MD015C223JAB Details Description
Related parts for MD015C223JAB
FIXED IND 270NH 345MA 320 MOHM datasheet.pdf
IC DAS 12BIT 8CH 24-SOIC datasheet.pdf
MINIGRABBER 2PC OF 3925 1BLK/RED datasheet.pdf
MOSFET N-CH 240V 375MA SOT223 datasheet.pdf
HOOK&LOOP TAKTY .33"18# YEL 15' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 WW datasheet.pdf
RES 2M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf