AVX Corporation MD015E103ZAB
MD015E103ZAB picture photo
Mfg. Part Number
MD015E103ZAB
Brief Description
CAP CER 10000PF 50V Z5U 2-DIP
Datasheet Download
MD015E103ZAB.pdf
Availability of MD015E103ZAB
QUANTITY
MD015E103ZAB Order Process
Ship out your order
Specifications of MD015E103ZAB
Internal Part NumberEIS-MD015E103ZAB
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature10°C ~ 85°C
Package / Case2-DIP
Size / Dimension0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.175" (4.45mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.325" (8.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MD015E103ZAB
Related LinksMD015E, MD015E103ZAB Datasheet, AVX Corporation Distributor
MD015E103ZAB Details Description
Related parts for MD015E103ZAB
TERM BLOCK 6.2MM HOUSING/GRAY datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A DO214BA datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 200V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 127K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 309 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
IDC SOCKET .100" 10POS datasheet.pdf
IGBT 650V 130A 600W TO220 datasheet.pdf